Diccionari General

Diccionari General de la Llengua Valenciana

Formes no personals
Infinitiu
regalar
Gerundi
regalant
Participi
regalat, regalada, regalats, regalades
Indicatiu
Present
regale
regales
regala
regalem
regaleu
regalen
Futur imperfecte
regalaré
regalaràs
regalarà
regalarem
regalareu
regalaran
Futur hipotètic
regalaria
regalaries
regalaria
regalaríem
regalaríeu
regalarien
Pretèrit imperfecte
regalava
regalaves
regalava
regalàvem
regalàveu
regalaven
Pretèrit perfecte
regalí
regalares
regalà
regalàrem
regalàreu
regalaren
Pret. perf. perifràstic
vaig regalar
vares regalar
va regalar
vàrem regalar
vàreu regalar
varen regalar
Subjuntiu
Present
regale
regales
regale
regalem
regaleu
regalen
Pretèrit imperfecte
regalara
regalares
regalara
regalàrem
regalàreu
regalaren
Imperatiu
 
-
regala
regale
regalem
regaleu
regalen
Més informació en l'obra Els verps en Llengua Valenciana.