Diccionari General

Diccionari General de la Llengua Valenciana

Formes no personals
Infinitiu
malparar
Gerundi
malparant
Participi
malparat, malparada, malparats, malparades
Indicatiu
Present
malpare
malpares
malpara
malparem
malpareu
malparen
Futur imperfecte
malpararé
malpararàs
malpararà
malpararem
malparareu
malpararan
Futur hipotètic
malpararia
malpararies
malpararia
malpararíem
malpararíeu
malpararien
Pretèrit imperfecte
malparava
malparaves
malparava
malparàvem
malparàveu
malparaven
Pretèrit perfecte
malparí
malparares
malparà
malparàrem
malparàreu
malpararen
Pret. perf. perifràstic
vaig malparar
vares malparar
va malparar
vàrem malparar
vàreu malparar
varen malparar
Subjuntiu
Present
malpare
malpares
malpare
malparem
malpareu
malparen
Pretèrit imperfecte
malparara
malparares
malparara
malparàrem
malparàreu
malpararen
Imperatiu
 
-
malpara
malpare
malparem
malpareu
malparen
Més informació en l'obra Els verps en Llengua Valenciana.