Diccionari General

Diccionari General de la Llengua Valenciana

Formes no personals
Infinitiu
malinterpretar
Gerundi
malinterpretant
Participi
malinterpretat, malinterpretada, malinterpretats, malinterpretades
Indicatiu
Present
malinterprete
malinterpretes
malinterpreta
malinterpretem
malinterpreteu
malinterpreten
Futur imperfecte
malinterpretaré
malinterpretaràs
malinterpretarà
malinterpretarem
malinterpretareu
malinterpretaran
Futur hipotètic
malinterpretaria
malinterpretaries
malinterpretaria
malinterpretaríem
malinterpretaríeu
malinterpretarien
Pretèrit imperfecte
malinterpretava
malinterpretaves
malinterpretava
malinterpretàvem
malinterpretàveu
malinterpretaven
Pretèrit perfecte
malinterpretí
malinterpretares
malinterpretà
malinterpretàrem
malinterpretàreu
malinterpretaren
Pret. perf. perifràstic
vaig malinterpretar
vares malinterpretar
va malinterpretar
vàrem malinterpretar
vàreu malinterpretar
varen malinterpretar
Subjuntiu
Present
malinterprete
malinterpretes
malinterprete
malinterpretem
malinterpreteu
malinterpreten
Pretèrit imperfecte
malinterpretara
malinterpretares
malinterpretara
malinterpretàrem
malinterpretàreu
malinterpretaren
Imperatiu
 
-
malinterpreta
malinterprete
malinterpretem
malinterpreteu
malinterpreten
Més informació en l'obra Els verps en Llengua Valenciana.