Formes no personals
Infinitiu
eixarmentar
Gerundi
eixarmentant
Participi
eixarmentat, eixarmentada, eixarmentats, eixarmentades
Indicatiu
Present
eixarmente
eixarmentes
eixarmenta
eixarmentem
eixarmenteu
eixarmenten
Futur imperfecte
eixarmentaré
eixarmentaràs
eixarmentarà
eixarmentarem
eixarmentareu
eixarmentaran
Futur hipotètic
eixarmentaria
eixarmentaries
eixarmentaria
eixarmentaríem
eixarmentaríeu
eixarmentarien
Pretèrit imperfecte
eixarmentava
eixarmentaves
eixarmentava
eixarmentàvem
eixarmentàveu
eixarmentaven
Pretèrit perfecte
eixarmentí
eixarmentares
eixarmentà
eixarmentàrem
eixarmentàreu
eixarmentaren
Pret. perf. perifràstic
vaig eixarmentar
vares eixarmentar
va eixarmentar
vàrem eixarmentar
vàreu eixarmentar
varen eixarmentar
Subjuntiu
Present
eixarmente
eixarmentes
eixarmente
eixarmentem
eixarmenteu
eixarmenten
Pretèrit imperfecte
eixarmentara
eixarmentares
eixarmentara
eixarmentàrem
eixarmentàreu
eixarmentaren
Imperatiu
-
eixarmenta
eixarmente
eixarmentem
eixarmenteu
eixarmenten