Formes no personals
Infinitiu
debilitar
Gerundi
debilitant
Participi
debilitat, debilitada, debilitats, debilitades
Indicatiu
Present
debilite
debilites
debilita
debilitem
debiliteu
debiliten
Futur imperfecte
debilitaré
debilitaràs
debilitarà
debilitarem
debilitareu
debilitaran
Futur hipotètic
debilitaria
debilitaries
debilitaria
debilitaríem
debilitaríeu
debilitarien
Pretèrit imperfecte
debilitava
debilitaves
debilitava
debilitàvem
debilitàveu
debilitaven
Pretèrit perfecte
debilití
debilitares
debilità
debilitàrem
debilitàreu
debilitaren
Pret. perf. perifràstic
vaig debilitar
vares debilitar
va debilitar
vàrem debilitar
vàreu debilitar
varen debilitar
Subjuntiu
Present
debilite
debilites
debilite
debilitem
debiliteu
debiliten
Pretèrit imperfecte
debilitara
debilitares
debilitara
debilitàrem
debilitàreu
debilitaren
Imperatiu
-
debilita
debilite
debilitem
debiliteu
debiliten