Formes no personals
Infinitiu
autorisar
Gerundi
autorisant
Participi
autorisat, autorisada, autorisats, autorisades
Indicatiu
Present
autorise
autorises
autorisa
autorisem
autoriseu
autorisen
Futur imperfecte
autorisaré
autorisaràs
autorisarà
autorisarem
autorisareu
autorisaran
Futur hipotètic
autorisaria
autorisaries
autorisaria
autorisaríem
autorisaríeu
autorisarien
Pretèrit imperfecte
autorisava
autorisaves
autorisava
autorisàvem
autorisàveu
autorisaven
Pretèrit perfecte
autorisí
autorisares
autorisà
autorisàrem
autorisàreu
autorisaren
Pret. perf. perifràstic
vaig autorisar
vares autorisar
va autorisar
vàrem autorisar
vàreu autorisar
varen autorisar
Subjuntiu
Present
autorise
autorises
autorise
autorisem
autoriseu
autorisen
Pretèrit imperfecte
autorisara
autorisares
autorisara
autorisàrem
autorisàreu
autorisaren
Imperatiu
-
autorisa
autorise
autorisem
autoriseu
autorisen